osiedle

Rynek mieszkaniowy w Szczecinie

Szczecin- miasto niegdyś uznawane za dość nudne do zamieszkania, dziś staje się coraz bardziej popularne. Wraz z rozwojem miasta młodzi ludzie znajdują w tej lokalizacji wszystko to, co może zaproponować im duże miasto. Dużym atutem jest także cena,która przyciąga młode rodziny,które dopiero zaczynają budować rodzinę. Jest zdecydowanie mniejsza niż w bardziej popularnych miastach.

Ceny mieszkań w Szczecinie

Średnia cena za m² dla nowego mieszkania na początku roku wynosiła około 6351 zł. Obecnie ta kwota wynosi 6500-7000 złotych. Koszt mieszkania jest wzrastający wraz z wystrojem, czy udogodnieniami dla młodych rodzin, czy nawet podjazdami dla osób niepełnosprawnych i miejscami dla rowerów. Jest to kilkuprocentowy wzrost ceny,niestety dostrzegany w większości polskich miast. Zazwyczaj wzrasta wraz z zainteresowaniem, lokalizacją, a także coraz to nowymi ofertami developerskimi. Ogłoszeń jest naprawdę dużo, od mieszkań oferowanych w centrum po nowe osiedla, szczególnie w zachodniej części miasta. W obecnym czasie takich ogłoszeń jest więcej niż tysiąc, co potwierdza rozwijanie się aglomeracji w Szczecinie.

O czym pamiętać podczas odbioru mieszkania od dewelopera? Przede wszystkim należy sprawdzić czy ściany są równe, okna szczelne, a wszelkie instalacje wykonane zgodnie z planem. Nie mniej ważny jest również metraż mieszkania!

Jednak nie tylko powyższe dane zmieniają cenę m². Pandemia COVID-19 odbiła się w życiu przedsiębiorstw. Coraz trudniejszy dostęp do administracji miasta skutkuje dłuższym okresem oczekiwania na zezwolenia,umowy a także mniejszy dostęp do gruntów pod zabudowę utrudniają pracę przedsiębiorców. Problem dostrzegany jest także w restrykcjach rządowych na budowach, mniejsza liczba pracowników lub ich zupełny brak.