czesci-do-ciagnika

Nie ma bezawaryjnego sprzętu rolniczego. Części do ciągnika i tak trzeba będzie kupić

Dzisiejszy rynek dostępnych w Polsce ciągników rolniczych jest bardzo duży. Na szczęście mamy już za sobą bezpowrotnie czasy, gdy polscy rolnicy mieli niesamowite kłopoty z zakupem takiego sprzętu, niezbędnego w każdym gospodarstwie. Problemy te wynikały nie tylko z powodu braku pieniędzy u rolników, ale również dlatego, że traktorów w wolnej sprzedaży po prostu nie było. Bazowano na fabrykach z tak zwanego bloku wschodniego, a one cały czas borykały się z problemami w zaopatrzeniu. Produkcja kulała, a to co już udało się wyprodukować, szło na eksport. Żeby stać się właścicielem Ursusa czy Zetora trzeba było mieć spore znajomości lub wyjątkowe szczęście.

Kupić to nie wszystko

Obecnie nie ma praktycznie żadnych problemów, aby kupić nowy lub używany ciągnik praktycznie każdej światowej marki, a współczesna jakość tego sprzętu wytwarzanego przez krajowych producentów nie odbiega niczym od technologicznych rozwiązań stosowanych przez zagraniczne koncerny produkujące różnego typu traktory. Paradoksalnie to dziś działy marketingu ciągnikowych marek dwoją się i troją, aby sprzedać jak najwięcej, bo jest to coraz trudniejsze. Konkurencja w tej branży jest spora, dlatego oprócz nakładów na reklamy, kusi się potencjalnych nabywców upustami, atrakcyjnymi rabatami i dogodnymi sposobami finansowania zakupów.

Niewątpliwie taka sytuacja może być korzystna dla rolników, ale wydatki związane z eksploatacją nie kończą się na jego kupnie. Potem przychodzi czas na konieczność zaopatrywania się w akcesoria i części zamienne do ciągnika. Trzeba myśleć o konserwacji, okresowych przeglądach związanych z wymianą płynów, smarów oraz podzespołów. Poza tym trzeba liczyć się również z awariami, które dotyczą każdego sprzętu tego typu – bez względu na cenę i markę. A wynika to najczęściej stąd, iż pracuje on w trudnych warunkach terenowych i pogodowych i z dużymi obciążeniami.

Warto poświęcić trochę czasu na poszukanie dostawcy części zamiennych do ciągnika

Części zamienne do ciągnika mogą być drogie, dlatego warto poświęcić trochę czasu na poszukanie najtańszego ich dostawcy. Firmowe salony i autoryzowane stacje obsługi mogą okazać się niezbyt korzystnym finansowo rozwiązaniem. Można natomiast zainteresować się ofertą tak zwanych zamienników. To części zamienne do ciągnika, które jakością i trwałością nie odbiegają od oryginalnych, natomiast są one o nich znacznie tańsze. Atrakcyjna jest również propozycja internetowych sklepów rolniczych bogata w części zamienne do ciągnika. Są one tańsze niż w innych punktach.

Poza tym zakupy za pośrednictwem internetu to duża wygoda. Nie trzeba wychodzić z domu, ponieważ zamówiony towar zostanie dostarczony na podany adres w ciągu kilkudziesięciu godzin. Nie trzeba też martwić się kłopotami, gdy na przykład coś z dostarczonych rzeczy nie będzie pasowało lub trafi do adresata uszkodzone. Klient sklepu internetowego ma więcej praw niż kupujący w sklepie stacjonarnym. Towar może oddać w czasie kilkunastu dni bez podania powodu.