Matura z języka angielskiego – jak się do niej solidnie przygotować?

Studniówka już dawno za tegorocznymi maturzystami, a do wyznaczonego terminu egzaminu dojrzałości pozostaje coraz mniej czasu. Teraz nie pozostaje więc już nic innego, jak tylko uzupełnić ostatnie luki w wiedzy i zająć się powtórką całego materiału. Jednym z testów, jaki będą musieli napisać absolwenci techników oraz liceów, jest matura z języka angielskiego. Co dokładnie należy robić, aby dobrze się do niej przygotować i uzyskać satysfakcjonujący wynik? Już teraz zapoznaj się z kilkoma przydatnymi wskazówkami!

Po pierwsze – stwórz plan działania

Dobra organizacja to podstawa. Zatem powtórki z angielskiego rozpocznij od zweryfikowania tego, co już doskonale umiesz, a jakie kwestie musisz jeszcze dopracować. Na tej podstawie przygotuj plan działania, czyli listę rzeczy do zrobienia oraz ustal harmonogram, w którym podejmiesz się realizacji konkretnych aktywności. Dzięki temu krok po kroku będziesz podążać w kierunku wytyczonego celu.

Po drugie – stawiaj na systematyczność

Następnie pamiętaj, aby nie zasiadać do nauki jedynie okazjonalnie. Kluczem do sukcesu jest systematyczność, konsekwencja oraz wytrwałość. Zatem każdego dnia musisz wygospodarować przynajmniej kilkadziesiąt minut na zapoznanie się z nowym rozdziałem z podręcznika, czy wykonanie paru ćwiczeń gramatycznych.

Po trzecie – zdobywaj wiedzę na wiele sposobów

Poprawianie umiejętności językowych i powtarzanie materiału może odbywać się na wiele sposobów. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu książki do gramatyki, zeszyty ćwiczeń, fiszki, rozmówki, słowniki, czy mobilne aplikacje. Dobre efekty daje także czytanie książek lub oglądanie filmów w oryginalnym języku.

Po czwarte – ucz się tak, jak lubisz

Nauka języków obcych może przyjmować różną postać, trzeba więc dopasować konkretny wybór do indywidualnych predyspozycji. Musisz samodzielnie zadecydować, czy chcesz uczyć się we własnym zakresie, czy też lepszą opcją będą korepetycje, czy grupy kurs. Ponadto istnieje możliwość, żeby nauka odbywała się zarówno tradycyjnie (stacjonarnie), jak i nieco bardziej nowocześnie (zdalnie).

Po piąte – nie daj się presji czasu

Czas płynie nieubłagalnie, ale nie jest to powód, dla którego należy poddawać się obezwładniającej panice. Nie jest to nic dobrego. Wręcz przeciwnie, takie działanie pogłębia odczucie stresu, wywołuje strach i sprawia, że nie można w pełni skoncentrować się na tym, co najważniejsze. Jeśli matura z angielskiego coraz bliżej, zawsze masz opcję ograniczenia przygotowań do rozwiązywania arkuszy z ubiegłych lat i zapoznawania się ze schematem typowych zdań egzaminacyjnych z tego przedmiotu.

Matura z języka angielskiego – podsumowanie

Maj jest miesiącem, który bezpośrednio kojarzy się z maturami. To wyjątkowy i ważny czas dla młodych osób, ponieważ pisane wtedy egzaminy w dużym stopniu oddziałują na ich przyszłość. Matematyka, język polski oraz angielski – z tych przedmiotów obowiązkowo trzeba zdać egzamin. Jeśli zależy Ci na jak najlepszym wyniku szczególnie z tej ostatniej matury, zapisz się na profesjonalny kurs, który krok po kroku poprowadzi Cię w kierunku zamierzonego celu. Jakie są zalety nauki angielskiego w szkole języka Profi Lingua w trybie online? To przede wszystkim ogromne doświadczenie nauczycieli, stały dostęp do materiałów edukacyjnych, wysoki komfort zdobywania wiedzy oraz satysfakcjonujące rezultaty uzyskiwane przez uczniów. Ty też już teraz możesz dołączyć do tego grona!

źródło zdjęć: freepik.com