Materace w Stargardzie – jak dobrać materac w zależności od wagi?

Przy doborze materaca należy zwrócić uwagę na jego wymiary, rodzaj wypełnienia oraz poziom twardości. Pierwszy aspekt dobieramy w zależności od wzrostu użytkownika, drugi w zależności od preferencji, a trzeci — od wagi. Nieodpowiedni model materaca może obniżać jakość naszego snu, a także powodować bóle kręgosłupa. Jak zatem wybrać materac w zależności od masy ciała?

Dlaczego waga ma wpływ na wybór twardości materaca?

Zdrowy sen to taki, który pozwala na odpowiednią regenerację organizmu. Dotyczy to m.in. aparatu ruchu, czyli mięśni, kości i ścięgien. Jednak aby mogły one odpowiednio wypocząć, muszą być ułożone w dogodnej pozycji, czyli takiej, która pozwala na maksymalne rozluźnienie. Podczas snu kręgosłup powinien mieć możliwość pozostania w swoich naturalnych krzywiznach.

Jeśli materac nie zapewnia odpowiedniego podparcia (jest zbyt twardy lub zbyt miękki) i powoduje, że użytkownik nadmiernie się zapada lub leży zbyt sztywno, to mogą pojawić się różnego rodzaju dolegliwości. Nieodpowiednio dobrana powierzchnia do spania może być przyczyną bólu, przykurczów mięśni, a także trwałego skrzywienia kręgosłupa. Dlatego tak ważny jest dobór twardości materaca do masy ciała.

Jak dobrać poziom twardości materaca do wagi użytkownika?

Dobry producent materacy oznacza swoje produkty i informuje użytkowników o poziomie twardości. Znana i ceniona na całym świecie marka Hilding posiada w swojej ofercie materace o czterech stopniach twardości: miękki, średni, twardy oraz bardzo twardy.

Materac oznaczony jako miękki przeznaczony jest dla osób, których waga nie przekracza 60 kg. Na materacu średnim najlepiej będą czuły się osoby o wadze w przedziale od 60 do 80 kg. Powierzchnia twarda dedykowana jest osobom, których masa ciała jest większa niż 80, ale mniejsza lub równa 110 kg. Ostatnia opcja, czyli materac bardzo twardy sprawdzi się u osób, które ważą więcej niż 110 kg.

Co zrobić w przypadku par z dużą różnicą wagową?

Jeśli dobieramy materac do łóżka dwuosobowego, musimy oczywiście wziąć pod uwagę potrzeby i preferencje dwóch użytkowników. To zadanie jest nieco trudniejsze, zwłaszcza jeśli między partnerami jest spora różnica wagowa. Jedna osoba potrzebuje materaca miękkiego, a druga twardego lub bardzo twardego — co zrobić w takiej sytuacji?

Do wyboru mamy dwie opcje. Możemy zdecydować się na zakup dwóch mniejszych materacy lub jednego, ale nieco nowocześniejszego i bardziej rozbudowanego. Przykładem uniwersalnego materaca, który sprawdzi się dla par z dużą różnicą wagową jest Hilding Dance. Jest to produkt hybrydowy, który łączy w sobie najlepsze cechy sprężynek Pocket Plus oraz wysokoelastycznej pianki.

Pamiętajmy też, że jeśli różnica w wadze partnerów jest spora, lepiej decydować się na większe wymiary i zwracać uwagę na elastyczność punktową materaca. Powierzchnia 140×200 będzie w tym przypadku nieco za mała. Lepszą opcją może okazać się wymiar 160×200. Zatem kolejnym przykładem dobrego produktu dla par będzie materac kieszeniowy 160×200 Hilding Step. Tutaj wszystkie sprężyny działają niezależnie od siebie, co ogranicza przenoszenie drgań.

Jeśli szukasz wysokiej klasy materaca w Stargardzie, sprawdź wyszukiwarkę sklepów stacjonarnych na stronie Hilding, która została zaprojektowana, aby w jednym miejscu umieścić wszystkie sklepy z produktami tej marki. Pod wskazanymi adresami możesz przetestować wybrany model materaca, a także zapytać o wskazówki specjalistów. A jeśli preferujesz zakupy online, sprawdź sklepy internetowe z produktami Hilding i zamów idealny materac dla siebie.