ubranka-dla-dziacka

Jak się przygotować do porodu?

Poród do bardzo ważny czas w życiu każdej kobiety. Wtedy to na świat przychodzi nowy człowiek, który jest owocem miłości dwojga ludzi. Warto już od samego początku ciąży przygotowywać się na poród, tak aby wszystko przebiegło prawidłowo i bez żadnych komplikacji. W tym celu należy stosować się do zaleceń lekarza, wykonywać często badania, przychodzić na umówione wizyty lekarskie oraz dbać o własne zdrowie, ruch i uważać na to, co się je.

Przebieg ciąży

Aby przebieg ciąży był odpowiedni trzeba regularnie być pod opieką lekarza prowadzącego. Będzie on w stanie najlepiej ocenić rozwój płodu w ciele matki i na czas określić odpowiednie działania, wedle potrzeby. Warto również korzystać z kalendarza ciąży, w którym tydzień po tygodniu opisany jest cały jej przebieg. Dzięki temu możemy na bieżąco sprawdzać, w jakim stadium rozwoju jest aktualnie nasze dziecko, a także mamy możliwość sprawdzenia aktualnych badań i porad na temat diety.

Wyprawka do szpitala

Warto również zadbać o to, jakie rzeczy zabierzemy ze sobą do szpitala na poród. Pełną listę rzeczy niezbędnych do szpitalnej wyprawki dla dziecka znajdziecie na stronach szpitali położniczych, ale w każdej z nich znajdą się takie rzeczy jak pieluszki, pieluchy tetrowe, ubranka na zmianę, czapeczka dla dziecka, artykuły higieniczne itp.